Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco o mně

19. 2. 2009

Narodila jsem se na sklonku 70. let 20. století. Při křtu jsem dostala dvě křestní jména, z nichž vznikla i moje přezdívka. Nesnažte se ale vymýšlet, jak se doopravdy jmenuji, nepřišli byste na to :o)

Po základní škole jsem vystudovala gymnázium a pak jsem se vrhla na studium přírodních věd. Fascinace přírodou nakonec možná tak trochu vyznívá z mých povídek. Nejblíže ze zvířat mám ke kočkám, ale doma máme ptáčka (viz galerie). Ptáky jsem si ale také postupem času zamilovala a baví mě je pozorovat. Pracovně se ovšem motám kolem říše rostlinné a zároveň se věnuji vysokoškolské pedagogice.

K mým zájmům patří samozřejmě vymýšlení příběhů a psaní, ke kterému jsem se dostala až nedávno. Dříve jsem se o to sice několikrát pokoušela, ale nikdy jsem svá dílka nedokončila. Zřejmě jsem na to ještě nebyla dost zralá... Prošla jsem si také obdobím básnickým, dnes se tomu spíše pousměju, ale je možné, že některé ze svých básní zde poodkryji. Skládat básně jsem si už ale zakázala.
V dětství jsem milovala čtení, nebyla jsem nikdy sportovní typ, ale do knihovny jsem chodila ráda. Od maturity už na to bohužel nemám čas. Věnuji se totiž spoustě jiných činností. Zamilovala jsem si ale náš jazyk (i jiné jazyky) a ráda se s ním někdy pomazlím.

Mou největší láskou je však hudba. Miluji zpěv a nesnáším ticho. Mám ráda různé žánry, od klasických autorů (k mým favoritům patří Dvořák, Čajkovskij a Puccini) přes jazz až k popu nebo rocku. V naší domácnosti tedy denně musí zaznít alespoň pár tónů. Ať už z našich úst nebo z přehrávače.

Kromě hudby se ovšem věnuji také ručním pracím, z nichž vítězí na plné čáře křížkové vyšívání, a také výtvarničení. Vidíte, že zájmů mám příliš mnoho a času na ně nezbývá... V roce 2011 jsem se začala věnovat výrobě šperků z polymerových hmot pod značkou KlarDzana.

Proto mi odpusťte, že nestíhám psát své příběhy nebo překládat tak rychle, jak by bylo příjemné mně i vám.

Jsem šťastně vdaná a s manželem máme 3 děti. 
A mimochodem - to foto mé maličkosti na gauči má na svědomí právě můj nejdražší... i když už je to hezká řádka let. :o)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Díky

(Dzana, 20. 2. 2009 8:00)

Milo, díky. Jo, jaro je moje nejoblíbenější období. Rozumově vím, že bez zimy by nebylo jara, ale poslední roky mám pocit, že zima i léto mi z něj tolik ukrajují... :o( že si ho musím udělat aspoň tady. Jsem ráda, že se také líbí.
Neumím si vytvořit svůj styl, tak musím využít nabídky estranek.

Zelený ...

(Mila, 20. 2. 2009 1:44)

... kabátek ti moc sluší,je svěží skoro jarní !!!